Zadzwoń do nas +48 606 248 259 lub umów rozmowę

W Polsce oferta instalacji gazowych jest bardzo bogata, dlatego też nie powinnyśmy mieć żadnych większych problemów z dopasowaniem odpowiedniej instalacji LPG do naszego silnika. Osoby, które poszukują najlepszych jakościowo rozwiązań, powinny rozglądać się przede wszystkim za produktami holenderskimi, które pod względem wydajności i jakości wykonania nie mają sobie równych.

Wydajność instalacji gazowej w samochodach

W dzisiejszych czasach odpowiednie eksploatowanie auta na gaz nie jest wcale tak skomplikowanych zadaniem, jak jeszcze kilka lat temu. Nowoczesne instalacje gazowe w większości przypadkach są w pełni skomputeryzowane, dzięki czemu większość zadań jest wykonywana automatycznie za kierowców. Nowoczesne komputery same są w stanie zdecydować, kiedy najbardziej opłacalne będzie przełączenie zasilania z benzyny na gaz i na odwrót. Kierowcy pamiętać muszą jedynie o tym, aby wydajność instalacji gazowej w samochodach stała na bardzo wysokim poziomie, to instalacja LPG musi być odpowiednio serwisowana, zgodnie z wszelkimi wytycznymi ustalonymi w dołączonej książce serwisowej.

Jak poprawić wydajność instalacji gazowej

Specjaliści od motoryzacji zalecają, aby przynajmniej raz na 10 000 – 15 000 kilometrów wymieniać filtry i dokładnie zweryfikować szczelność instalacji. Warto również za pomocą specjalnego komputera diagnostycznego sprawdzać regularnie czy nie pojawiają się żądne zapisy o błędach działania (na przykład sterownika). Po zamontowaniu instalacji gazowej należy przeprowadzać badania okresowe w profesjonalnych Stacjach Kontroli Pojazdów nie tylko w celu poprawienia wydajności gazowej, ale przede wszystkim ze względu na nasze bezpieczeństwo.

Jakość gazu

Pamiętać należy również i o ty, że gaz należy tankować w sprawdzonych miejscach. W naszym kraju jakość gazu na stacjach z miesiąca na miesiąc, cały czas się poprawia, ale najbezpieczniej jest oczywiście tankować w stacjach sieciowych. Stacje te mają rygorystyczne kontrole jakości, dzięki czemu zawsze będziemy mieć pewność, że sprzedają nam paliwo o odpowiednio dobranych proporcjach metanu do butanu. Stacje te dbają również o czyszczenie swoich instalacji, dzięki czemu minimalizujemy ryzyko zanieczyszczenia naszych instalacji gazowych i tym samym poprawiamy ich wydajność.

Chcesz lepiej poznać produkty DIGITRONIC AUTOGAS?
lub zadzwoń do nas