Zadzwoń do nas +48 517 470 548 lub umów rozmowę
Samochodowe instalacje gazowe w dzisiejszych czasach są niewątpliwie najlepszym sposobem, aby zaoszczędzić na tankowaniu. Ceny LPG w porównaniu z benzyną, czy olejem napędowych, są niemal o połowę niższe, dlatego też warto zastanowić się nad montażem instalacji gazowej. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, co zawiera instalacja gazowa i jakie czynniki wpływają na cenę montażu instalacji gazowej.

Co zawiera instalacja gazowa?

Aby poznać dokładną cenę instalacji gazowej, warto najpierw dowiedzieć się co ona zawiera. Dobór odpowiednich komponentów w samochodowej instalacji gazowej jest niesłychanie ważny i zapewnia jej prawidłowe działanie. Instalację gazową LPG tworzą: odpowiednie sterowniki, których zastosowanie uzależnione jest od ilości cylindrów i rodzaju wtrysku w silniku, wtryskiwacze gazowe, reduktor gazowy, filtr fazy lotnej, zbiornik gazu, wielozawór, zawór napełniający i wlew gazu.

Cena instalacji gazowej w samochodzie – co na nią wpływa

Cena montażu profesjonalnej instalacji LPG nie jest oczywiście z góry określona i w przypadku każdego auta liczona jest indywidualnie. Cena instalacji gazowej w dużej mierze zależna jest od takich czynników jak na przykład: model danego pojazdu, robocizna w warsztacie, budowa silnika, podatek od importu, użyte komponenty, koszt transportu wymaganych podzespołów, czy wybrany ostatecznie rodzaj instalacji gazowej. Osoby, które są zainteresowanie montażem profesjonalnej instalacji gazowej i chcące jednocześnie poznać ceny za taką usługę, powinny skontaktować się z prośbą o wycenę do odpowiedniego serwisu.

Czy instalacje gazowe są opłacalne?

W internecie można znaleźć profesjonalne kalkulatory online, dzięki którym bardzo szybko można ustalić opłacalność montażu instalacji gazowej w swoim aucie. Dzięki prostej aplikacji internetowej, można błyskawicznie wyliczyć, ile tak naprawdę można zaoszczędzić, dzięki zamontowaniu instalacji gazowej. Opłacalność instalacji gazowej uzależniona jest od bardzo wielu czynników, takich jak na przykład: ilość przejeżdżanych kilometrów (miesięcznie), czy też zużycie benzyny lub gazu. Pod szczególną uwagę należy wziąć także montaż instalacji gazowej, jej rozruch oraz późniejsze serwisowanie. Wybór porządnej instalacji gazowej, to inwestycja, która może zwrócić się już po kilku miesiącach.

Jakie auta najlepsze do instalacji gazowej?

W dzisiejszych czasach praktycznie każdy samochód z silnikiem benzynowym oraz wysokoprężnym można wyposażyć w profesjonalną instalację gazową, ale oczywiście nie zawsze ma to sens. W nowoczesnych silnikach największą barierą jest zawsze wtrysk bezpośredni, który wymaga często użycia nieco droższych komponentów. Obecnie najlepszym rozwiązaniem jest zakup 4-5 letniego auta z prostym konstrukcyjnie benzyniakiem, do którego można zamontować LPG. Koszt instalacji zależy głównie od liczby cylindrów, mocy silnika oraz od miejsca montażu zbiornika na gaz. Rozsądnym wyjściem jest poszukanie, takiego gazownika, który specjalizuje się właśnie w konkretnej marce, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że nie tylko dobrze zamontuje nam gaz LPG, ale odpowiednio zaprogramuje sterowniki. Ceny instalacji zależą także od zastosowanego osprzętu i każdy gazownik potwierdzi, że nie opłaca się oszczędzać 200-300zł na tańszych częściach i lepiej sięgać po podzespoły z wyższej półki.

Podsumowanie

Najważniejszą rolę w satysfakcji użytkowania auta zasilanego paliwem gazowym jest dobrze dobrana i oczywiście odpowiednio zamontowana instalacja gazowa. Wysokiej klasy podzespoły zamontowane w sposób prawidłowy, dobrze przemyślany i odpowiednio zestrojone, są najlepszą gwarancją sukcesu. Pamiętać należy jednak o tym, że wybór najlepszej instalacji gazowej, to dopiero połowa sukcesu i bardzo ważny jest także, wybór serwisu, który zamontuje nam LPG w aucie. Cena montażu instalacji gazowej, może być zupełnie inna w różnych serwisach, dlatego też warto porównać przynajmniej kilka ofert firm, które profesjonalne zajmują się montażem instalacji gazowej.

Chcesz lepiej poznać produkty DIGITRONIC AUTOGAS?
lub zadzwoń do nas