Zadzwoń do nas +48 606 248 259 lub umów rozmowę
Producenci samochodów coraz częściej oferują swoim klientom fabryczne instalacje gazu w samochodach. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo jakie są największe zalety takiej instalacji i oczywiście czy warto z niej skorzystać.

Największe zalety fabrycznej instalacji autogazu

Największą zaletą fabrycznych instalacji gazowych jest oczywiście bezpieczeństwo użytkowania oraz to, że producenci udzielają na nie profesjonalnej gwarancji. Na światowym rynku można znaleźć bardzo wiele modeli samochodów nie tylko z fabrycznymi, ale również z dedykowanymi układami zasilania gazem. Zestaw dedykowany, to nic innego jak profesjonalna instalacja gazowa, która przystosowana została do konkretnego modelu oraz do danej wersji silnika. Dedykowaną instalację autogazu dla konkretnego modelu auta można skompletować za pomocą dostępnego na naszej stronie konfiguratora online. W przypadku fabrycznych instalacji autogazu, cała modyfikacja jednostki napędowej odbywa się zawsze w autoryzowanej stacji obsługi, dzięki czemu kierowcy nie muszą obawiać się utraty producenckiej gwarancji na silnik. Warto wspomnieć również i o tym, że kierowcy dodatkowo otrzymują pełną ochronę elementów układu zasilania gazem.

Nowoczesna technologia

Producenci silników samochodowych stale starają się unowocześniać swoje konstrukcje, tak aby zdobyć coraz większe grono zadowolonych kierowców. Jeszcze całkiem niedawno montaż instalacji gazowej, wiązał się niestety z utratą kilkunastu koni mechanicznych. Nie można zapominać również o negatywnym wpływie na trwałość silnika.

Dla kogo jest fabryczna instalacja autogazu w samochodach?

Fabryczna instalacja autogazu w samochodach, to idealne rozwiązanie dla wszystkich tych kierowców, którzy potrzebują bezpiecznej i co najważniejsze bezawaryjnej instalacji gazowej. Dzięki porządnej instalacji LPG lub CNG można zaoszczędzić bardzo wiele na paliwie i co najważniejsze gaz jest zdecydowanie zdrowszym rozwiązaniem także dla naszego środowiska naturalnego.Często jednak osiągi ekonomiczne i efektywnościowe, które otrzymywane są przy fabrycznie montowanych instalacjach gazowych są gorsze od tych montowanych w późniejszym okresie. Dzieje się to za sprawą rodzaju wykorzystanych podzespołów, które mogą nie w pełni wykorzystywać potencjał auta.

Wiele krajów od lat wykorzystuje LPG czy CNG jako energię do napędzania samochodów. Nie ma się co temu dziwić, gdyż w wielu regionach LPG czy CNG jest ponad dwa razy tańsze od oleju napędowego i benzyny. Dlatego też niezależnie od tego czy jest to fabryczna, czy montowana w późniejszym okresie instalacja autogazu, z pewnością warta jest rozważenia.

Chcesz lepiej poznać produkty DIGITRONIC AUTOGAS?
lub zadzwoń do nas