Zadzwoń do nas +48 517 470 548 lub umów rozmowę

„Dziecko, zanim nauczy się mówić, śpiewa

Zanim nauczy się pisać, maluje

Jak tylko stanie na nogi, tańczy

Sztuka to podstawa ludzkiej ekspresji” – Phylicia Rashad

Dzieci są nieograniczonym źródłem kreatywności, pomysłowości oraz energii co pokazują, jak w powyższym  cytacie, zanim pewnie staną na nogi. To dzięki naszym pociechom cały świat staje się piękniejszy a ich uśmiech łagodzi nasze nerwy i mobilizuje do dalszego działania.

Niestety, los lubi być przewrotny i nie każdemu daje odpowiednie możliwości do rozwoju swoich pasji i zainteresowań w młodzieńczym wieku. Są wśród nas dzieci, które od początku swojej drogi na świecie, nie miały lekko. Często ich nie zauważamy, jednak one patrzą na nas z smutnych okien Domów Dziecka czy Ośrodków Pomocy Społecznej z nadzieją, że kiedyś będą miały równe szanse na rozwijanie się.

Na szczęście są ludzie, którzy we wszechobecnym „wyścigu szczurów” potrafią usłyszeć ciche wołanie tych dzieci i wyjść im naprzeciw. Tak właśnie powstała akcja charytatywna o nazwie „Rockujemy Coolturalnie”, w której DIGITRONIC AUTOGAS bierze udział jako sponsor.

„Rockujemy Coolturalnie” to ogromne warsztaty muzyczno-aktorskie, przeznaczone właśnie dla dzieci z Domów Dziecka, Ośrodków Pomocy Społecznej oraz biednych rodzin. Pomysłodawcą całego przedsięwzięcia jest Łukasz Sarnacki – właściciel prywatnej szkoły muzycznej „Rockalizacja by Mapex” z Białegostoku, na terenie której odbywa się cała akcja. Jednym z nauczycieli prowadzących zajęcia w ramach tej pięknej inicjatywy jest Specjalista do spraw Marketingu z DIGITRONIC AUTOGAS – Mateusz Demianiuk, który jest również aktywnie udzielającym się gitarzystą oraz nauczycielem muzyki właśnie w tej szkole.

Warsztaty rozpoczęły się 15 lipca i podzielone były na 4 turnusy, w których brały udział 10 osobowe grupy. Każdy dzień był ogromną dawką nowości, która do granic pobudzała młode głowy do twórczego i nieszablonowego myślenia. Z jednej strony demonstrowane były tajniki muzycznego świata, z drugiej imponująca sztuka aktorska, co w połączeniu fenomenalnie rozwinęła uczestników, ale przede wszystkim wywoływała ogromny uśmiech na ich twarzach.

Akcja zakończyła się 9 sierpnia, a całe przedsięwzięcie zwieńczone zostało galą finałową, która odbyła się 4 września. Tego dnia w budynku Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Białymstoku zgromadziło się ponad 100 osób, wśród których znaleźli się przedstawiciele firm pomagających w organizacji całego przedsięwzięcia, dyrektorzy oraz opiekunowie z Domów Dziecka oraz Ośrodków Pomocy Społecznej, uczniowie szkoły Rockalizacja by Mapex oraz główni bohaterowie całej imprezy czyli dzieci biorących udział w warsztatach. Nie zabrakło również delegacji DIGITRONIC AUTOGAS z Julią oraz Jarkiem Furmanek na czele.

„Radość jest za słabym słowem, by wyrazić to co się dzieje. Jako DIGITRONIC AUTOGAS nie mogliśmy przejść obojętnie wobec wydarzenia skierowanego do dzieci, które od początku zmagają się z przeciwnościami losu. Są takie momenty, w których trzeba odłożyć sprawy doczesne na bok i otworzyć swoje serca wszystkim tym, którzy tego potrzebują. Cieszę się, że ta cegiełka, którą razem z DIGITRONIC AUTOGAS dokładamy do akcji „Rockujemy Coolturalnie”, przyczynia się do szerzenia uśmiechu, pasji oraz pomaga spełniać marzenia.” – mówi Julia Furmanek, CEO DIGITRONIC AUTOGAS.

Po licznych przemowach oraz występach, zakończenie wydarzenia zwieńczył utwór wykonany przez uczestników warsztatów.

Tym akcentem zakończyła się miesięczna akcja „Rockujemy Coolturalnie”. Pozostawiła ona jednak ogromną ilość ciepłych emocji, muzycznych doznać oraz, co najważniejsze, uśmiechów na twarzach dzieci, co jest największą nagrodą dla wszystkich osób zaangażowanych w organizację tego wydarzenia.

Chcesz lepiej poznać produkty DIGITRONIC AUTOGAS?
lub zadzwoń do nas