Zadzwoń do nas +48 517 470 548 lub umów rozmowę
Wraz z rozwojem motoryzacji, ulepszeniu i popularyzacji ulegają samochodowe instalacje gazowe. Duża oszczędność pieniędzy oraz ochrona środowiska naturalnego sprawiają, że coraz więcej właścicieli pojazdów decyduje się na zainstalowanie gazu w swoim samochodzie. Współczesne elementy instalacji LPG wykonane są z nowoczesnych i wysokojakościowych materiałów, które zapewniają dużą trwałość oraz bezpieczeństwo instalacji. Często jednak pojawia się pytanie, jaki wpływ na moc silnika samochodu ma instalacja gazowa?

Instalacja LPG nie wpływa ujemnie na pracę silnika

Należy rozwiać wszelkie wątpliwości, gaz nie niszczy silnika oraz nie wpływa negatywnie na parametry jego mocy. Jeśli jednak powierzymy zainstalowanie gazu niedoświadczonej firmie to prawdopodobieństwo złej regulacji oraz wykorzystania nieodpowiednich elementów instalacji może negatywnie wpłynąć na kondycję silnika. Wciąż można znaleźć montażystów instalacji, którzy chcąc ułatwić sobie pracę oferują klientom niskiej jakości usługi. Chcąc zachować wieloletnią sprawność oraz moc silnika należy dobrać instalację LPG do jego konkretnego modelu np. posługując się konfiguratorem online i powierzyć prace doświadczonym i profesjonalnym mechanikom. Daje to gwarancję sprawności oraz bezawaryjności modyfikowanego samochodu. Jeżeli instalacja zostanie wykonana poprawnie, wykazuje się, że spadek mocy silnika może wynieść maksymalnie do 4% jego sprawności, co daje wartość, która jest nieodczuwalna dla przeciętnego użytkownika samochodu z zamontowana instalacją LPG.

Zalety instalacji gazowej

Najważniejszą zaletą płynącą z instalacji gazu w samochodzie jest niski koszt użytkowania pojazdu. Benzyna czy ropa wykorzystywana w autach z silnikiem benzynowym czy silnikiem diesla kosztuje około pięciu złotych za litr, natomiast ta sama ilość gazu na stacjach benzynowych kosztuje około 2 zł. Kolejną korzyścią instalacji gazu w samochodzie jest zmniejszona emisja zanieczyszczeń, co z kolei wpływa pozytywnie na środowisko naturalne. Co więcej, instalując wariatory kąta wyprzedzania zapłonu, które równoważą niższe prędkości spalania gazu w silniku w stosunku do benzyny, jesteśmy w stanie zwiększyć moc silnika oraz jego moment obrotowy.

Zatem dobrze zamontowana instalacja gazowa w samochodzie nie tylko nie powoduje zmniejszenia mocy silnika, ale może ją dodatkowo zwiększyć.

Chcesz lepiej poznać produkty DIGITRONIC AUTOGAS?
lub zadzwoń do nas