Zadzwoń do nas +48 517 470 548 lub umów rozmowę
W dzisiejszych czasach jazda na paliwie gazowym będzie bardzo tania tylko wtedy, jeśli będziemy regularnie serwisować instalację LPG i oczywiście systematycznie dokonywać wszystkich wymaganych regulacji.

Jaka częstotliwość przeglądów?

W Polsce popularność gazu nie wynika oczywiście z zamiłowania do tego rodzaju paliwa, czy też z dbałości o nasze środowisko naturalne. W dużej mierze olbrzymia popularność gazu w samochodach spowodowana jest przede wszystkim bardzo atrakcyjną ceną. Niestety wielu kierowców całkowicie zapomina, że do sprawnego i bezpiecznego funkcjonowania układu LPG konieczne jest profesjonalne i regularne serwisowanie. 

 

Częstotliwość przeglądów jest tak naprawdę uzależniona od rodzaju naszej instalacji oraz od jakości gazu, który na co dzień tankujemy. Najprostsze tzw. “mieszalnikowe instalacje” wymagają regulacji co 25 000 km. Najnowsze instalacje (z wtryskiem sekwencyjnym) wymagają regulacji co 15 000 km. Koszt profesjonalnego przeglądu waha się zazwyczaj w granicy od 50 do 80 zł.

Konfiguruj samochodową instalację gazową Digitronic,

najlepiej  dopasowaną do twoich potrzeb

Jak wygląda okresowy przegląd gazu?

Podczas przeglądu okresowego wymienia się najczęściej filtr gazu, dokładnie sprawdza skład mieszanki i spuszcza wszystkie zanieczyszczenia z parownika. Profesjonalne serwisu przeprowadzają także kompleksową diagnozę całego układu. Koszty okresowych przeglądów są nawet kilkanaście razy mniejsze niż późniejsza naprawa, czy też wymiana uszkodzonych podzespołów, dlatego też warto korzystać z ich dobrodziejstwa.

 Niesłychanie wrażliwe na czystość gazu są przede wszystkim nowoczesne instalacje. Jeżeli zanieczyszczenia przedostaną się do listwy wtryskiwaczy to bardzo często zdarza się tak, że nie ma już możliwości ich dokładnego wyczyszczenia. Nowa listwa to wydatek rzędu 800 zł, dlatego też nie ma co żałować pieniędzy na fachowy przegląd instalacji gazowej w samochodzie.

Optymalny skład mieszanki

Odpowiedni skład mieszanki ma bardzo duże znaczenie zwłaszcza dla trwałości i żywotności silnika. Jeżeli mieszanka jest zbyt bogata, to drastycznie wzrasta zużycie gazu i co najgorsze wzrasta także zanieczyszczenie środowiska. Dłuższa jazda na zbyt ubogiej mieszance, może z kolei doprowadzić do bardzo poważnych awarii, co w konsekwencji wiąże się oczywiście z kosztownymi remontami.

 

Czas spalania ubogiej mieszanki gazu może znacząco wydłużyć się przez co istnieje prawdopodobieństwo przegrzania się silnika i jego uszkodzenia. Profesjonalny przegląd instalacji gazowej w samochodzie to najprostszy i najtańszy sposób, aby dłużej cieszyć się z sprawnej i dobrze działającej instalacji gazowej w swoim aucie.

Chcesz lepiej poznać produkty DIGITRONIC AUTOGAS?
lub zadzwoń do nas