Zadzwoń +48 502 442 717

Ogromną popularnością cieszą się wielopunktowe układy autogazu przeznaczone do samochodów z 4 cylindrowym silnikiem. Jednym z kluczowych elementów tej instalacji jest elektroniczna jednostka sterująca (ECU), której głównym obowiązkiem jest interpretacja danych przetwarzanych z komputera samochodu i kontrolowanie odpowiedniej dawki mieszanki paliwowej. Najlepszą dostępną obecnie na rynku opcją jest DIGITRONIC AEB MP48 OBD – dlaczego?

Oprogramowanie DIGITRONIC AEB MP48 OBD

Elektroniczna jednostka sterująca DIGITRONIC AEB MP48 OBD, jak każdy ECU, jest wyposażona w uzupełniające oprogramowanie, które może monitorować dużą liczbę parametrów, takich jak:

– temperatura gazu
– Poziom gazu
– Ciśnienie gazu
– Czas wtrysku benzyny
– Prędkość silnika
– …i wiele więcej

Wszystkie informacje posiadane przez oprogramowanie DIGITRONIC AEB MP48 OBD są wykorzystywane do osiągnięcia kluczowego celu, jakim jest ustawienie odpowiedniego składu mieszanki gazu. W tym celu oprogramowanie uwzględnia czas wtrysku benzyny i nacisk na szynę. Dzięki temu porównaniu można przetwarzać obliczenia równoważnej ilości gazu wtryskiwanego do kolektora dolotowego. Głównym celem tego zadania jest po prostu powtórzenie działania silnika napędzanego benzyną.

Ponadto, dzięki ciągłemu pomiarowi wszystkich parametrów przez system diagnostyczny, oprogramowanie jest również w stanie dostarczyć informacje o potencjalnych błędach w elektronicznej jednostce sterującej, a także o innych elementach instalacji autogazu. Należą do nich szyny wtryskiwaczy, reduktor, a także filtr gazu i inne elementy.

Kalibracja DIGITRONIC AEB MP48 OBD

DIGITRONIC AEB MP48 OBD, jak podaje nazwa, jest wyposażony w protokół komunikacyjny OBD i może odczytać niektóre parametry bezpośrednio z silnika. Dlatego kalibracja jest stosunkowo łatwa, ponieważ większość prac odbywa się automatycznie. Jest to teraz jeszcze łatwiejsze dzięki funkcji autokalibracji, która została przeprojektowana, aby umożliwić jeszcze szybszą i bardziej niezawodną kalibrację niż wcześniej. 

 

Ponadto dzięki połączeniu czujnika MP48OBD i czujnika PTMAP czynności instalacyjne są jeszcze bardziej uproszczone, a koszty znacznie obniżone.

Specyfikacja techniczna ECU DIGITRONIC AEB MP48 OBD

MP48 OBD jest wyposażony w złącze samochodowe nowej generacji 48-PIN, o wysokim stopniu ochrony IP (6K9K) przed infiltracją wody i łatwym systemem dźwigni do podłączania / odłączania kabli. Może obsługiwać silniki z maksymalnie 4 cylindrami o charakterystyce Imax = 6, Vbatt, max = 16 V.

Konfiguruj samochodową instalację gazową Digitronic,

najlepiej  dopasowaną do twoich potrzeb