Zadzwoń 502 442 717

Z roku na rok rośnie w naszym kraju popularność instalacji gazowych w samochodach. Na taką modyfikację decydują się zwłaszcza kierowcy, którzy chcą oszczędzić, ponieważ koszty użytkowania auta na benzynę stają się coraz większe. W porównaniu do korzystania z samochodu zasilanego benzyną, autogaz jest znacznie bardziej przyjazny dla naszej kieszeni. Dodatkowo w grę wchodzi kwestia ekologii, która w naszym kraju jednak nie jest jeszcze priorytetowa. Kierowcy zadają sobie przede wszystkim pytanie: Dlaczego instalacja autogazu się opłaca?

Konfiguruj samochodową instalację gazową Digitronic,

najlepiej  dopasowaną do twoich potrzeb

Im więcej kilometrów, tym większa oszczędność

Tak właśnie w skrócie można przedstawić zależność, która występuje w przypadku samochodów z instalacją LPG.  Przede wszystkim litr gazu kosztuje o połowę mniej niż ta sama ilość benzyny. Oczywiście założenie instalacji wymaga inwestycji, rosną również koszty badań technicznych oraz wydatki na przeglądy autogazu, jednakże nadal szala przechyla się na korzyść LPG, zwłaszcza przy dużym rocznym przebiegu. Im dłużej mamy instalację gazową, tym więcej oszczędzamy. Na przykład w przypadku rocznego przebiegu około 20 000 km, osiągnięte oszczędności na paliwie to aż około 3-5 tysięcy złotych, już po uwzględnieniu dodatkowych wydatków. Jak szybko zwraca się inwestycja w instalację gazową?

By to oszacować, trzeba wziąć pod uwagę takie parametry, jak średni koszt paliwa, koszt instalacji, przebieg auta i zużycie paliwa. W tych obliczeniach może nam pomóc firma zajmująca się zakładaniem instalacji gazowych, ale można także skorzystać z darmowych dostępnych w sieci kalkulatorów LPG. To pomoże podjąć decyzję odnośnie opłacalności przedsięwzięcia w konkretnym przypadku. Tak, czy inaczej, przy sporym przebiegu i planowanym dłuższym użytkowaniu danego auta instalacja gazowa na pewno da w perspektywie spore roczne oszczędności. Także przy ewentualnej sprzedaży samochodu jest sporym atutem. Jeżeli kierowcy nie przeszkadza utrata pewnej ilości miejsca w bagażniku oraz konieczność nieco częstszego odwiedzania stacji paliw, to z pewnością jest to dobre rozwiązanie.

 Sprawdź ile zaoszczędzisz korzystając z niezawodnego systemu LPG DIGITRONIC AUTOGAS

 

Digitronic Savings Clculator
10l/100km
5 PLN
2 PLN