Zadzwoń 502 442 717

Auto Gaz

Czym jest auto gaz, do czego służy i co nam daje?

Ludzie od wielu lat szukali sposobów na ułatwienie i udogodnienie sobie życia. Rosnące wydatki związane z co raz większymi kosztami utrzymania pokazały, że pewnym warunkiem lepszego standardu „bycia” jest posiadanie oszczędności. Dlaczego? Dzięki odłożonej kasie możemy pozwolić sobie na wakacje, lepsze ubrania, modne gadżety ale także czujemy się bezpieczniej bo w razie różnego rodzaju wypadków, jesteśmy finansowo przygotowani by stawić im czoła. Pozostaje pytanie, jak to skutecznie zrobić w dobie, którą można nazwać „wszystko drożeje”?

Naprzeciw wychodzi nam system LPG. Dwu członowa nazwa, która mimo tego, że brzmi dość pospolicie i oklepanie, znaczy jednak bardzo wiele dla  użytkowników pojazdów oraz dla ich portfeli. Czym zatem jest Auto Gaz ? To Twoje przyszłe wakacje, to Twoje poczucie bezpieczeństwa na przyszłość, to Twój sposób na ograniczenie codziennych, nieuniknionych wydatków a przede wszystkim Auto Gaz to pewny i sprawdzony sposób na oszczędzanie ! Dlatego warto od raz sprawdzić jaki zestaw instalacji LPG będzie idealny do Twojego auta.

Konfiguruj samochodową instalację gazową Digitronic,

najlepiej  dopasowaną do twoich potrzeb

Od strony technicznej, jest to zbiór komponentów, które jako jeden cały układ, podłączony do samochodu, zmienia rodzaj używanego paliwa na gaz. Przez wiele lat, system LPG ewoluował i aktualnie jest na tak wysokim poziomie, że praktycznie każde auto może zostać skonwertowane z paliwa konwencjonalnego na alternatywne. Dodatkowym ogromnym atutem jest fakt, że dobrze założony system auto gazu w żadnej sposób nie zmniejszy wydajności oraz osiągów pojazdu. Aktualnie dostępne technologie sprawiają również, że taki układ gazowy jest też w pełni bezpieczny. Warto wspomnieć również, że auto z instalacją gazową, jest przyjazne środowisku.

Dlaczego auto gaz w tak znaczącym stopniu obniża koszt eksploatacji auta ?

Na pytanie zadane w nagłówku, warto odpowiedzieć poruszając naszą wyobraźnię. Załóżmy, że wydajemy średnio 500 zł miesięcznie na benzynę. Nie jest to koszt ani wygórowany ani zaniżony ale dość realistyczny, i myślę, że znajdujący potwierdzenie w życiu niejednego z Was.

Digitronic Savings Clculator

10l/100km

5 PLN

2 PLN

 

Przy takim założeniu, rocznie na tankowanie naszych zbiorników przeznaczymy 6000 zł.  Wyobraźmy sobie teraz, że wydajemy o połowę mniej. Brzmi spoko ? Oczywiście że tak ! A to wszystko możliwe jest dzięki LPG. Aktualne średnie ceny benzyny wahają się wokół 5,17 zł za litr. Auto Gaz odpowiada tutaj ceną w wysokości 2,14 zł za litr. Jest to koszt ponad dwa razy mniejszy. Dalsza matematyka jest tutaj zbędna, bo to wystarczająco porusza wyobraźnię. Jeszcze lepiej zobrazuje to kalkulator lpg, który znajdziecie powyżej. Wyliczy on wszelkie zwroty oraz korzyści jakie płynął z posiadania instalacji auto gazowej.

Jakie przełożenie na środowisko ma auto gaz

O wszechobecnym smogu słyszał każdy. Niektórzy się z tego śmieją i nie przywiązują uwagi do tematu. Inni biją na alarm i przedstawiają ogrom złych skutków, które zanieczyszczone powietrze za sobą niesie. Fakty są takie, że nasze środowisko nie jest w najlepszej kondycji i jeśli nic nie ulegnie zmianie, sytuacja będzie się pogarszać. Co my możemy z tym zrobić ? Tutaj znowu uśmiecha się do nas Auto Gaz. Dzięki instalacjom LPG, nasze auta wydalają mniej gazów cieplarniach (dwutlenku węgla i tlenków azotu) niż te, zasilane paliwem konwencjonalnym. Badania dowodzą, że pojazd z systemem auto gazowym wydaje ponad 20 razy mniej tych substancji niż samochód z silnikiem wysokoprężnym (diesla).

Biorąc również pod uwagę co raz większe restrykcje rządowe oraz unijne, związane z emisją spalin, instalacja auto gazowa wysuwa się na przód możliwych rozwiązań, spełniających wszelkie wymogi.

Co zrobić by rozpocząć swoją przygodę z Auto Gazem?

Swoją przygodę z auto gazem najlepiej rozpocząć w głowie. Dlaczego tak? Bo to w niej musimy podjąć decyzję o tym ruchu. Gdy tak już się stanie, będziemy praktycznie nie do zatrzymania w spełnieniu tego celu. Jeśli auto gaz nie przekonuje nas do siebie, warto przeczytać o korzyściach jakie płyną z użytkowania takiej instalacji.

Kolejnym krokiem jest kontakt z solidną i godną zaufania firmą, która specjalizuje się w dostarczaniu zestawów instalacji auto gazowych. Wsparcie techniczne z pewnością idealnie dopasuje system LPG do Twojego auto, uwzględniając nawet najmniejszy szczegół. Kolejną sprawą, o którą taka firma zadba, będzie skierowanie Ciebie z Twoim autem do zakładu instalującego systemy gazowe. Nie będzie to jednak pierwszy lepszy warsztat, tylko autoryzowany punkt, który swoją robotę wykona na najwyższym poziomie od początku do końca, nie będzie uciekał od udzielenia pomocy gwarancyjnej a przede wszystkim zmieni Twój samochód w bezpieczną maszynę do oszczędzania pieniędzy.

Co zawiera system auto gazowy i na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Przy całym procesie instalacji zestawu auto gazowego warto zainteresować się czym w ogóle jest ten twór. Świadomość, jak w każdej innej dziedzinie życia, jest podstawą do podejmowania trafnych decyzji. Na początku poznajmy komponenty, które składają się na cały system.

Pierwszą częścią jest sterownik elektroniczny. Jak sama nazwa wskazuje, to urządzenie steruje całym układem i jest mózgiem operacji.

Drugim bardzo ważnym elementem jest reduktor. Jego rolą jest obniżanie ciśnienia gazu oraz podawanie go w liniowy sposób do wtryskiwaczy.

Skoro mowa o wtryskiwaczach, jest to kolejny bardzo ważny element naszej układanki. Montujemy je na kolektorze ssącym, a ich zadaniem jest podawanie paliwa do cylindrów.

Następną częścią, o które trzeba powiedzieć jest filtr gazu. W  całym układzie znajdziemy takie dwa, jeden przed reduktorem (filtr fazy ciekłej) oraz drugi przed wtryskiwaczami (filtr fazy lotnej). Ich zadaniem jest oczyszczanie gazu z wszelkich brudów i naleciałości jakie mogły w nim zostać np.: po transporcie w cysternach.

Na końcu naszego systemu mamy zbiornik gazu oraz wielozawór. O tym pierwszym rozpisać się nie trzeba, bo jego zadaniem jest po prostu magazynowanie paliwa. Drugie urządzenie z kolei pełni kilka funkcji. Tymi najważniejszymi jest odcięcie dopływu gazu do reszty układu podczas wypadku lub innego nieszczęśliwego zdarzenia. Drugą ważną funkcją wielozaworu jest pomiar poziomu LPG w zbiorniku co byśmy nie zapominali o tankowaniu.

Cały układ składa się oczywiście z jeszcze wielu innych podzespołów, takich jak złączki, rury, przewody, jednak najważniejsze elementy zostały wymienione powyżej.

Skoro wiemy już z czego się taki zestaw auto gazowy składa, powiedzmy sobie teraz na co trzeba zwrócić uwagę przy jego wyborze. Na początku powinniśmy sprawdzić jaki rodzaj wtrysku paliwa jest w naszym aucie. Do wyboru mamy dwa, pośredni lub bezpośredni. Ta wiedza pozwoli nam odpowiednio dobrać elektroniczny sterownik. Kolejną ważną informacją, która jest istotna przy wyborze sterownika, to ilość cylindrów. Następnie ważne jest abyśmy znali ilość koni mechanicznych. Na tej podstawie dobieramy reduktor oraz wtryskiwacze.

Jest jeszcze wiele aspektów, na które trzeba zwrócić uwagę przy doborze instalacji, jednak w tym pomoże nam obsługa techniczna w zaufanej firmie, do której się zgłosimy. Dzięki temu Wasz cel zostanie w pełni osiągnięty i zaczniecie w końcu oszczędzać !