Zadzwoń do nas +48 696 215 858 lub umów rozmowę

Strona główna / Obszary / Kierowcy

Dlaczego twój samochód powinien być

przerobiony na autogaz?

Powodów do przerobienia samochodu na autogaz jest bardzo wiele. W zależności od kraju eksploatacji instalacja autogazowa to niemal zawsze dobry wybór. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że instalacja autogazowa dostarczy znaczącej oszczędności finansowej, nie wpłynie negatywnie na pracę silnika i jest bezpieczna.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

Ekonomia

Ekonomia

Niezawodność

Niezawodność

Kompleksowość

Kompleksowość

Skonfiguruj instalację autogazową
dla swojego samochodu

Chcesz wiedzieć więcej?

Fakty i mity o instalacji gazowej

Jednym z najskuteczniejszych i najbardziej popularnych sposobów na obniżenie kosztów tankowania jest zamontowanie w samochodzie instalacji LPG, czyli popularnego autogazu. I wiele osób decyduje się na właśnie takie rozwiązanie. Jednak wokół instalacji tego typu...

czytaj dalej

Zapach gazu wewnątrz auta – co robić ?

Jeżeli we wnętrzu samochodu, albo w pobliżu naszego auta czuć gaz, to należy jak najszybciej odwiedzić pobliski warsztat samochodowy w celu usunięcia usterki. Jakie są główne przyczyny tego problemu? LPG ma bardzo mocny i drażniący zapach, dlatego też nawet niewielka...

czytaj dalej

BMW X5

BMW X5 – auto zaliczane do grupy samochodów sportowo-użytkowych klasy wyższej. Produkowane przez niemiecki koncern BMW od 1999 roku. W 2018 roku rozpoczęto produkcję czwartej generacji. BMW X5 I E53 Zadebiutowało w 1999 roku jako pierwszy samochód sportowo-użytkowy...

czytaj dalej

Najczęściej

zadawane pytania

Jeśli nie widzisz odpowiedzi na swoje pytanie, skontaktuj się z nami.

Jak sprawdzić, czy mój samochód nadaje się do instalacji systemu autogazowego?

Instalacja autogazowa może być zamontowana praktycznie w każdym samochodzie. Najlepszym sposobem sprawdzenia jaka konkretnie instalacja pasuje do danego samochodu jest skorzystanie z konfiguratora znajdującego się na naszej stronie internetowej.

Czy instalacja autogazowa jest bezpieczna?

Wielu kierowców ma obawy przed potencjalna eksplozją instalacji autogazowej podczas stłuczki, bądź wypadku. Obawy te są jednak nieuzasadnione, gdyż nawet w próbach zderzeniowych, zbiorniki autogazowe były mniej podatne na eksplozję od benzynowych lub na ropę.

Nawet w przypadku bardzo znaczącej kolizji, zbiorniki autogazowe pozostawały nietknięte ze względu na zastosowanie specjalnych kompozytów. Ponadto, w dobrze założonej i skonfigurowanej instalacji autogazowej, zawór bezpieczeństwa otwiera się w sposób kontrolowany, zabezpieczając zbiornik przed uszkodzeniem spowodowanym obniżeniem ciśnienia. Zachęcamy do zapoznania się z artykułami dotyczącymi bezpieczeństwa instalacji autogazowych w bazy wiedzy dostępnej na naszej stronie internetowej.

Jak długą żywotność ma instalacja autogazowa?

Każdy komponent instalacji autogazowej musi być regularnie sprawdzany. Bardzo istotne jest także, aby pamiętać o tym, że zbiornik autogazowy musi być zweryfikowany lub zmieniony. Jeśli jest to dopilnowane instalacja autogazowa może mieć dłuższą żywotność niż sam samochód.

Która instalację autogazową wybrać - tańszą, czy droższą?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Najbardziej istotne jest to, aby wybrac system, który będzie najlepiej dopasowany do danego samochodu. Aby sprawdzić konkretny system, zapraszamy do skorzystania z konfiguratora dostępnego na naszej stronie internetowej. Najlepiej jednak, jeśli decyzja, czy zainwestować więcej czy mniej w instalację autogazową będzie poprzedzona konsultacją z mechanikiem i skonfrontowana z oczekiwaniami kierowcy. Zawsze jednak można znaleźć kompromis między ceną a efektywnością systemu.

Jak często instalacja autogazowa powinna być sprawdzana?

Na początku odpowiedzi musimy zaznaczyć, że każdy, kto zainstaluje autogas w samochodzie powinien wymieniać filtr fazy lotnej po każdych przejechanych 10 000 kilometrów. Każda wymiana filtra jest również dobrą okazją do sprawdzenia całej instalacji, niezależnie od tego, że przeglądy te powinny być wykonywane po przejechanych każdych 20 000 kilometrów.

Czy instalacja autogazowa się opłaca?

Wcześniej czy później każda instalacja autogazowa się spłaca. Oczywiście czas, w którym to nastąpi zależy od czynników takich jak średnia ilość przejechanych miesięcznie kilometrów.W naszej bazie wiedzy będziemy często poruszać to zagadnienie, dlatego też zachęcamy do zaglądania tam po więcej informacji.

Czy to prawda, że instalacja autogazowa niszczy silnik samochodu?

Instalacja autogazowa nie niszczy silników w samochodach – nieodpowiedni montaż i kalibracja już może.Dlatego też każdy kierowca musi pamiętać o tym, że najważniejsze jest zainstalowanie systemu przez doświadczony i najlepiej zaufany warsztat.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera

Chcesz lepiej poznać produkty DIGITRONIC AUTOGAS?
lub zadzwoń do nas